Typ świecenia ziarnisty z dodatnimi strefami podziałowymi przy ANA1

Witam

Niedawno odebralam wyniki ANA1 - ślad!, miano 1:100, typ świecenia ziarnisty z dodatnimi strefami podziałowymi. Wskazana kontrola za pół roku. CCP ujemne. Czy powinnam zrobic jakies jeszcza badania?
Co moze oznaczac ten typ świecenia? C
Nie wiem, czy to istotne, ale choruje na niedoczynnosc traczycy i Hashimoto, oraz astme atopowa. // pytajnik, 2011-12-10

Witam. Ja również choruję na hashimoto i moje miano tp 1:640 ale na temat świecenia napisali tylko tyle, że sugeruja pc ASMA i właśnie w takim mianie wyszły // *Gabi, 2011-12-22

Dzieki za odpowiedz. U mnie generalnie problem polega na tym, ze od stycznia mam stany podgoraczkowe 37,2-37,6 a przy tym bole kostne, powiekszone wezly chlonne, w a badaniach podwyzszone leukocyty i limfocyty, oraz naprawde kiepskie samopoczucie.
Ostatnio pojawily sie tez guzki w płucach.
Czy ty tez masz takie objawy przy Hashimoto? // pytajnik, 2011-12-23

ASMA - przeciwciała przeciw mięśniom gładkim sugerują autoimmunologiczne zapalenie wątroby typu I, a zmiana ich mian może korelować z aktywnością choroby. Przeciwciała przeciw mięśniom gładkim można też wykryć w mononukleozie zakaźnej, infekcjach wirusowych, w marskości poalkoholowej, raku sutka i jajnika oraz w czerniaku złośliwym. Gabi bylas z tymi wynikami u lekarza? // arginina, 2011-12-23

Forum reumatologia24.pl » Typ świecenia ziarnisty z dodatnimi strefami podziałowymi przy ANA1