Bardzo silny ból przy przełykaniu, uczucie rany w gardle, przeszkody

Witam,

Jestem tu nowa, chciałabym poradzić się w sprawach związanych z brakiem śliny, choć sama jeszcze nie wiem, czy ta okropna choroba mnie dotknęła, jestem w trakcie diagnostyki - na razie czekam na wynik ANA.
Zaczęło się we wrześniu, przełykając ślinę poczułam uczucie dyskomfortu, ale jeszcze nie bolało, to uczucie z biegiem miesięcy przerodziło się w ból, który na chwilę obecną jest OGROMY, nie mogę normalnie funkcjonować, żyć jak kiedyś, w zasadzie wegetuje od kilku miesięcy moje życie zmieniło się o 360 stopni, ciężko jest mi już nawet mówić, jeść, mam okropnie podrażnione gardło, nie mogę szerzej otworzyć ust, bo BOLI tak jak nigdy wcześniej nic mnie nie bolało. Wykonałam szereg badań: 2x gastroskopie, wziernikowania krtani, wymazy, rezonanse i wiele innych, odwiedziłam grono lekarzy różnych specjalizacji, przyjęłam pół apteki - nie pomaga nic. To co teraz zamierzam to - poczekać na wynik ANA i dalej zobaczę co z tego wyjdzie, ewent. sialografia (usg ślinianek nie wykazało nic niepokojącego), ph metria i tomografia zatok (krzywa przegroda, jeden laryngolog stwierdził, że to może być przyczyna bo przegrodę trochę krzywą mam). Pomaga mi tylko nawilżanie śluzówki gardła poprzez nawilżenie nosa preparatem nozoil (jest to jednak chwilowe), picie wody i żucie gum i tyle, bez gumy nie daje rady, czuje nóż w jamie ustnej, potworną ostrość, ból jest dla mnie tak silny że nie raz pędziłam na ostry dyżur, do tego bardzo zaczerwienia mi się skóra na szyi i dekolcie i takie kreski się pojawiają, które znikają po pewnym czasie. Jestem załamana tym, co się ze mną dzieje, nigdy nie chorowałam, nigdy nie czułam się tak źle, do tego stopnia że zaczynam mieć myśli samobójcze, bo każdy dzień to dla mnie ból i walka z gardłem. Jeśli okaże się że to sjogren proszę powiedźcie mi czy leki choć trochę przynoszą ulgę w cierpieniu, czy jest nadzieja ? // Magdalena, 2017-03-25

A czujesz pieczenie oczu? Pij len. // P, 2017-06-11

Forum reumatologia24.pl » Bardzo silny ból przy przełykaniu, uczucie rany w gardle, przeszkody