Problem z diagnozą moich problemów

Bardzo proszę o pomoc. Mam wizytę u lekarza za dwa tygodnie i chciałbym go nakierować na jakie badania może mnie wysłać bo nadal nie mam postawionej diagnozy.
Ale od początku. Mam 27 lat. Dwa lata temu zaczęły się problemy z oczami. Zanim okulista postawił diagnozę zespołu suchego oka pogorszyło mi się widzenie nocne- straciłem lekko ostrość widzenia i wszystkie źródła świateł tworzyły &#8222*gwiazdy&#8221*. 4 różnych okulistów badało mnie i nie są w stanie stwierdzić dlaczego pogorszyło mi się widzenie. W między czasie pojawiły się męty w ciele szklistym. Zacząłem stosować krople i po prostu odpuściłem sobie szukania przyczyny pogorszenia wzroku.

Kwiecień 2017, zaczęły się problemy z brzuchem. Uczucie niestrawności, zgagi oraz stolec zaczął mieć bardziej nieprzyjemny zapach. Podstawowe badania krwi- wszystko ok, zrobiliśmy test na Helicobacter pylori- mocno dodatni. Kuracja antybiotykami bardzo pomogła- już na drugi dzień wszystkie objawy z strony brzucha zniknęły. Miesiąc po kuracji wszystko wróciło, następnie miałem robiony 2 razy test w odstępach czasu na Helicobacter pylori- oba negatywne.

Wrzesień 2017- pracuję jako dostawca, dużo chodzę, raz po powrocie z pracy dostałem bardzo silnego bólu w prawym kolanie. 3 tygodnie ból był cały czas- MRI pokazało małe uszkodzenie rzepki i trochę ubytku w płynie stawowym. Wróciłem do pracy na 2 tygodnie i następnie przyszedł ból w lewym kolanie- tym razem ból zawsze przechodził po jakimś czasie. MRI również pokazało zmniejszoną ilość płynu stawowego oraz jakiś syndrom który naprawiłem już z fizjoterapeutą ale bez skutków.
Listopad pogorszenie objawów. Zacząłem odczuwać dziwne uczucie w wszystkich stawach, zaczęły bardziej strzelać, czasami w nocy jakby sztywnieją. Kolana czasami bolą kiedy tylko na chwilę wyjdę na dwór jak jest zimno. Pogorszenie objawów od strony brzucha. Pogorszenie objawów ZSO- stwierdzone zniszczenie części gruczołów Meiboma, Test Schirmera -4 i 6mm musiałem założyć zatyczki bo już nie mogłem wytrzymać.
Rok 2018- objawy z strony brzucha pogarszają się, zaczynam odczuwać dziwne uczucie w ustach- suchość, gęstość, nieprzyjemny zapach. Zaczęły się problemy z snem, nie mam pojęcia czy przez stres czy jest jakaś inna przyczyna.

Do tej pory miałem dużo wizit u mojego lekarza, okulisty, raz reumatologa. Badania które zrobiłem: U okulisty- gonioskopia, topografia rogówki, usg, MRI oczodołu, ciśnienie- wsztko ok. Barwienie oka nie wykazało ubytków. Ogólna morfologia, Bolerioza (elisa, WB)- ok* RF, anty-ccp, ANA, OB., CRP- wszysto zrobione dwa razy- idealnie. Biopsja wargi- znaleziono dwa malutkie nacieki ale to za mało żeby stwierdzić zespół Sjorgena. (tutaj lekarz sugeruje że może zostało pobrane za mało próbki) Gastroskopia- Oznaki przepukliny rozworu przełykowego, Zaczerwienie błony śluzowej w części przedodźwiernikowej, pobrano próbkę. Pobrano również próbki z myślą o celiakii. Nadal czekam na wyniki ale na razie nie znam przyczyny niestrawności.

Za dwa tygodnie wizyta u mojego lekarza, jest bardzo otwarty na pomysły bo widzi problem i też martwi się że nie mamy przyczyny problemu. Za 6 tygodni reumatolog. Jakie badania mógłbym podsunąć lekarzom? Myślę o profilu trzustkowym. Mam powoli dosyć wszystkiego wiem że chociaż postawiona diagnoza bardzo by mi pomogła. // Pmr, 2018-04-05

Forum reumatologia24.pl » Problem z diagnozą moich problemów