Poranne bóle rąk, sztywnienie palców

Może zacznę od tego kiedy pojawił się problem. Zacząłem robić drobne prace na zewnątrz domu. Podpierałem się dłońmi o ziemię, raz otwartą a raz na pięści, przenosiłem na nie ciężar ciała. Robiłem w rękawiczkach. Pierwsze trzy dni nie wskazywały na nic niepokojącego. W czwartym już zaczęło boleć więc odpuściłem pracę na jeden dzień. Nie był to duży ból jak obecnie, palce nie sztywniały po prostu dłonie bolały ale ten ból mijał. W piątym dniu po kilku godzinach jedna z dłoni zaczęła boleć i także przestałem pracować. W szóstym skończyłem pracę z bólem. Nie podpierałem się oczywiście cały czas na przemian. Na kilka godzin pracy dłonie łącznie miały styczność z ziemią może z pół godziny.

Pojawiło się u mnie sztywnienie palców u rąk, sztywnieją rano a ból mija dopiero później, bywa że boli do zaśnięcia i rano to loteria - albo się obudzę bez bólu albo z bólem i ciężko mi zacisnąć całą dłoń, zależy na którą dłoń trafi. Wczoraj sztywniały mi dwa palce, dziś już po 3 na każdej z rąk. Ból pojawia się rano, czasem są to dwa palce, czasem cała jedna dłoń. W ciągu ostatniego tygodnia tylko trzy razy obudziłem się bez bólu. Pojawia się zaczerwienienie na kostce dłoni (nie palców), swędzi i piecze.

Obecnie tego posta piszę z opuchniętą górną kostką IV kości śródręczna. Nie wiem teraz co zrobić, poczekać aż ból minie, palce nie będą sztywne i udać się na prześwietlenie? Czy to objawy zapalenie stawów? W mojej rodzinie u mamy i jej sióstr ta choroba się pojawiła.

Czasem na zmianę pogody bolała mnie jedna kostka ale jakoś tragedii nie było ale teraz po tych pracach boli niemiłosiernie. Mam 27 lat. // ja2, 2018-07-12

Forum reumatologia24.pl » Poranne bóle rąk, sztywnienie palców