Nie określone choroby stawów - wędrujące bóle, choroba autoimmunologiczna?

Witam, chciałabym podzielić się z Wami moimi wynikami, ponieważ poszukuję przyczyny ich wysokich wartości. Objawy jakie mam, nie wskazują jednoznacznie na żadną z chorób, dlatego być może ktoś z Was ma jakiś pomysł/kierunek dalszych działań. Najbardziej dokucza mi ciągłe zmęczenie oraz wędrujący ból po całym ciele, ostatnim czasie dłonie, łokcie. Mam w stopie ciągły stan zapalny po złamaniu zmęczeniowym, stopa ciągle boli i jest lekko opuchnięta, tak jakby organizm nie mógł sobie z tym poradzić - kość zrosła się już ponad rok temu a stopa dalej w tym miejscu boli.
Byłam w szpitalu, gdzie nie uzyskałam diagnozy, dlatego jestem zmuszona szukać dalej, ale kończą mi się pomysły. Lekarz nie potrafił mi powiedzieć dlaczego moje wyniki są tak wysokie - powiedział, że nie wie oraz, że choroba rozwijać się może kilka lat zanim wystąpią konkretne objawy, które wskazywałyby na daną chorobę. Z moich wyszukiwań w internecie, dowiedziałam się, że przeciwciała występują nawet kilka lat przed pierwszą manifestacją choroby.
Wyniki, które są nie prawidłowe (oprócz tych niżej wymienionych morfologia,crp, badanie anty ccp i inne badania, których tutaj nie będe wypiswać - w normie) przedstawiam poniżej:
OB: 38 mm/1h norma [3-10] H
RF(czynnik reumatoidalny: 228 IU/ml norma * 14 H
Eozynofile 0.01 norma [0.05-0.5] L
Wskaźnik T-score -2.1 (osteopenia)
Przeciwciała przeciw jądrowe: obecne - ANA HEP2 o typie świecenia ziarnistym miano * 1:10240
Typ świecenia drobnoziarnisty (AC-4). Przeciwciała przeciw składnikom cytoplazmy - typ świecenia niezidentyfikowany, miano 1:2560
ANA Profil 3 - surowica:
SS-A/Ro60 +++ Indeks 6.5
SS-A/Ro52 +++ Indeks 7.3
SS-B/LA ++ Indeks 3.6

Z tego co wygooglowałam to te przeciwciała jeśli występują razem tak jak w moim przypadku są specyficzne dla Zespółu Sjögrena, ale nie występują u mnie (póki co) specyficzne objawy takie jak suchość oczu, suchość w jamie ustnej.
Proszę o pomoc, co mogę jeszcze zrobić. Czy ma ktoś jakiś pomysł?
Na myśl przychodzi mi wykonanie biopsji ślinianek w kierunku zespołu sjorgena. // Vasvis, 2019-04-09

Forum reumatologia24.pl » Nie określone choroby stawów - wędrujące bóle, choroba autoimmunologiczna?