Zespół Sjögrena, życie i leczenie

Witam na Sjórgena choruje parę lat . Najpierw ładowali mnie różnymi lekami od Metotrexatu do sterydów . Obecnie nie przyjmuję żadnych leków tylko korzystam w wspomagaczy : Biotene żel lub Mucinox sztuczna ślina . Krople do oczu i roztwór z soli emskiej Solarhin do nosa .
Oprócz tego jestem na diecie bezglutenowej , zrezygnowałam w wzelkich słodczy . Kawy i przetoworzonego jedzenia . Słodze Ksylitolem czyli cukrem z brzozy . Dużo się ruszam . Na ból stawów stosuje maści .
Antykoncecja jaką stosuje to Cerazzette .
Pozdrawiam // Nina, 2013-01-23

A arechin też zażywałaś? W ogóle masz zdiagnozowaną jeszcze jakąś chorobę oprócz Sjogrena? // Gosia, 2013-01-23

Gosiu Arechin też przyjmowałam , ale po pótrora roku mój wzrok się pogorszył i odstawiono mi lek . Choruję oprócz Sjórgena na mieszaną chorobę tkanki łącznej . // Nina, 2013-01-24

A czy po odstawieniu Arechinu wzrok Ci się polepszył? Bo ja mam straszny dylemat, w sumie zdiagnozowali mi pierwotny ZS. Nie do końca rozumiem zasadność podawania mi tego leku. // Gosia, 2013-01-24

Gosiu Arechina bardzo żle wpływa na wzrok . Ja po przyjmowaniu leków musiałam zmienić szkła , wzrok mi się pogorszył . Miałałam zamlony obraz , jest to jeden z skutków ubocznych . Po odstawieniu leku na prośbę mojego okulisty , te objjawy minęły .
Jeśli chcez coś więcej wiedzień o leku to wejdź na ten link
http://www.przychodnia.pl/el/leki.php3?lek=222 // Nina, 2013-01-24

Dzięki za odpowiedź. W sumie czytałam tę stronę, ale byłam ciekawa w praktyce jak to wygląda. Ja w sumie jestem w takim wieku, że na pewno wzrok zacznie mi się psuć (mam 44 lata w tym roku) i chcę być czujna-czy to przez lek, czy w zw. z wiekiem. Do tej pory widzę nie najgorzej. Teraz jem trzecią butelkę arechiny. Ale chyba przestanę. // Gosia, 2013-01-24

Moja okulistka mówiła, że arechin żadko kiedy wywołuje ostre zmiany w oku. Trzeba po prostu co jakiś czas robić badanie dna oka.

Dziękuję za informacje o antykoncepcji, nigdzie nie mogłam znaleźć informacji na ten temat, ani lekarza który umiałby odpowiedzieć na moje pytania.
Ja przyjmuje od ponad pół roku zwykłe tabletki antykoncepcyjne Naraya. Jestem z nich zadowolona, miesiączki mam nareszcie regularnie.
Jest tylko jeden problem, boję się że one nie chronią mnie przed ciążą tak jak chronią zdrowe kobiety. W ulotce pisze, że podczas takich chorób związanych z chorobami reumatologicznymi i stawów należy używać drugiej metody antykoncepcji.

Troche mnie *Gosiu* przestraszyłaś z tym, Naraya też zawiera dwa hormony, ale jak narazie sprawowała się bez zarzutów, chyba muszę się wybrać do ginekologa. ALe tak ciężko o jakiegoś dobrego lekarza :(. // sjogrenka, 2013-02-05

Jeśli wzrok masz jeszcze dobry to może nie warto narazie odstawiać Arechinu. Wielu osobom pomaga, i wystarczy się kontrolować. Ale jak nie, to są zamienniki, oczywiście nie w Polsce. Ale można kupić na polską receptę w któymś z krajów. plaquenil się nazywa. Czytałam na forach że ma mniej skutków ubocznych. Wasto pogadać z lekarzem o tym. O ile się zna. Mój się nie zna wogóle.

Ja biorę arechin od września, skutki uboczne to problemy ze snem, chociaż w sumie to nie wiem czy to rpzypadek że mam je od kiedy go biorę czy nie. Ale biorę dalej. Mam dość bo przyjmuję go od poniedziałku do piątku i muszę sę pilnować żeby nie brać w weekendy.

myślę jak alkohol działa z arechinem, niby pisze w ulotce że nie ma wpływu, ale pewnie jakoś tam ma.. no nic.
Boję się że arechin wpłynie na moją koncentracje i naukę, myślę czy nie dostawić na parę miesięcy,

pozdrawiam, tzrzymajcie się :) // sjogrenka, 2013-02-05

Hej. Wertując forum bardzo mnie zaskoczyło, że część z Was bierze antykoncepcję doustną. U mnie zespół Sjogrena rozwinął się właśnie po niej. Jest to choroba jak by nie patrzeć w dużej mierze wywoływana zmianami gospodarki hormonalnej, dlatego dotyka głównie kobiety, w tym często w wieku menopauzalnym lub po terapiach hormonalnych / stosowaniu antykoncepcji doustnej, po ciążach lub w ich trakcie.
Żyję z Sjogrenem ponad 5 lat. Diagnozę postawił neurolog, bo reumatolodzy którzy mnie oglądali widzieli w tym: hipochondrię, nerwicę wegetatywną, suchość oka na skutek pracy przy komputerze. ANA zawsze wracały ujemne więc nie mieli ochoty się ze na użerać, a byłam uparta .. W końcu posłuszeństwa odmówiły mi mięśnie (według lekarzy symulanctwo), zaczęłam tracić przytomność (według lekarzy nerwica), na ciele pojawiły się krwawe wybroczyny (według lekarzy nietypowa alergia). Po obejrzeniu moich wyników EMG neurolog aż się złapał za głowę i od razu wysłał mnie na oddział z podejrzeniem Sjogrena. I wiecie co? Na dzień dobry usłyszalam od ordynatora *gdyby to był Sjogren to by pani rzuła non stop gumę do żucia* (ręce mi opadły), następnie powtórzyli ANA i gdy wynik okazał się negatywny odesłali do domu....Od tamtej pory nie chodzę po lekarzach. Jestem na ścisłej diecie i leczę się sama metodą BSM. Póki co wróciła mi sprawność w rękach i nogach, mam trochę więcej śliny i łez. Leków brać nie zamierzam. // Amandyna, 2013-03-15

Witam, mam do odsprzedania 2 opakowania sztucznych łez TheraTears, bardzo cenione krople prosto z USA od producenta. Nie zawierają konserwantów i są wydajne - 30 ml/ op. Skutecznie nawilżają, redukują przekrwienie. W przypadku zainteresowania proszę o maila. Pozdrawiam wszystkich Sjogrenowców! // Leaflet, 2013-03-15

Forum reumatologia24.pl » Zespół Sjögrena, życie i leczenie